Kenmore Avenue, Harrow HA3 8LU
Telephone: (020) 8909 2992

Senior Leadership Team

Headteacher:
Miss Neary

Deputy Headteacher:
Mrs Gardner

Assistant Headteachers:
Mrs Sylvester (EYFS)
Miss Wheeler (Yr1/Yr2)

Mrs Vessey (Yr3/Yr4)
Mr Hewett (Yr5/Yr6)

SENCO (Temporary Cover)

Mrs El-Jacifi

School Business Manager:
Miss Cronk

 …………………………………………………………………………………………………………………………………..

Leadership Team

Year Leaders

Reception: Miss Kara  

Year 1: Miss Morris 

Year 2: Mrs Tanna 

Year 3: Mr Ross

Year 4: Mrs El-Arifi

Year 5: Mrs Martin

Year 6: Miss Reid

………………………………………………………………………………………………………………………

Faculty Leaders

Faculty Leader for Maths:
Miss Wheeler/ Mr Gorsia (KS2) / Miss Leonidas (EYFS/KS1)

Faculty Leader for English:
Mr Hewett/ Mrs Tanna

Faculty Leaders for History, Geography and French:
Miss Velasquez (vacancy) and Mme Guy

Faculty Leader for Computing:
Mrs Istratoaie

Faculty Leader for Science:

Mrs Martin

Faculty Leader for P.H.S.E. / R.E:
Miss Stanley

Faculty Leader for Art/DT:
Miss Poonja 

Faculty Leader for Drama:

Vacancy 

Faculty Leader for Curriculum:

Mrs Vessey/Mrs Sylvester/Mrs El-Arifi

………………………………………………………………………………………………………………………..

Nursery

Nursery AM: Tingatinga
Nursery PM: Hepworth

Class Teacher: Mrs Chadra / Mrs Sylvester

Reception

Class Name : Renoir
Class Teacher: Mrs Bishop and Mrs Young

Class Name: Monet
Class Teacher: Miss Clarke

Class Name: O’Keeffe
Class Teacher: Miss Kara

Class Name: Hockney
Class Teacher: Miss Leonidas

 

Learning Assistants:
Mrs Falloon, Mrs May,  Mrs Stevens, Mrs Jones,
Mrs Warsame, Mrs Stevenson, Mrs Gurrey, Ms Akindele

 ………………………………………………………………………………………………………………………..

Year 1

Class Name: Van Gogh
Class Teacher: Mrs Istratoaie

Class Name:  Wallis
Class Teacher: Miss Morris 

Class Name: Kunmanara
Class Teacher: Mr Copus

Class Name: Blake
Class Teacher: Miss Gilbody

Year 2

Class Name:  Goldsworthy
Class Teacher: Mrs Temilade and Mrs Long 

Class Name: Lowry
Class Teacher: Miss Poonja 

Class Name: Kandinsky
Class Teacher:  Mrs Tanna

Class Name: Carle
Class Teacher:  Miss Ghanwani

Associate Teacher : Miss Clare 

KS1 Learning Assistants:
Mrs Eyles, Miss Kalatharan, Mrs Roache, Mrs Khurjekar, Mrs Harris,  Mrs Utting, Mrs N Patel,  Mrs Shah,
Mrs Ragwani,  Mrs Fitzgibbon, Ms Nwoli, Mrs Maru, 

………………………………………………………………………………………………………………………..

Year 3

Class Name: Hokusai
Class Teacher:  Mr Ross 

Class Name: Rousseau
Class Teacher:  Miss Johal 

Class Name: Mondrian
Class Teacher:  Mrs Reid 

Class Name: Constable
Class Teacher:  Miss Makwana

Year 4

Class Name: Holbein
Class Teacher: Mrs Hokianga

Class Name:  Darji
Class Teacher: Mrs El-Arifi

Class Name: Turner
Class Teacher: Mr Muniz

Class Name: Wiltshire
Class Teacher: Mrs Patel 

LKS2 Learning Assistants:
Mrs Muccoli, Mrs Raval, Mr St Louis, Mrs Haq, Mrs Williamson, Mrs Lathia
Mrs Hamdieh, Mrs Okai, Mrs Bhardwaj, Mrs Burburuza, Ms Ahmed, Mrs Madsen

………………………………………………………………………………………………………………………..

Year 5

Class Name: Lichtenstein
Class Teacher: Mr Fahim

Class Name:  Matisse
Class Teacher: Mrs Martin

Class Name: Kapoor
Class Teacher: Mrs R Patel and Mr Hewett

Class Name: Gaudi
Class Teacher: Miss Taylor

 

Year 6

Class Name: Banksy
Class Teacher: Mr Gorsia

Class Name:  Warhol
Class Teacher: Miss Reid

Class Name: Ofili
Class Teacher: Miss Velasquez 

Class Name: Riley
Class Teacher: Miss Stanley

Year 6 Support Teacher:
Mrs Hutchinson

UKS2 Learning Assistants:
Mrs Manchanda, Mr Campbell,  Miss Heath, Mrs Carroll, Mrs Surchak, Ms Whilby, Ms Hibbert, Mr McClean and Mrs Assani, Ms Ward, Ms Carrara

 

………………………………………………………………………………………………………………………..

Mid-day Supervisors

Mrs  Kirpalani, Mrs Peristiane, Mrs Assani,  Mrs Chudasama, Mrs Maru, Mrs Lathia, Mrs Fitzgibbon
Mrs Suri, Mrs  Costa Abreu, Mrs Kanbi,  Mrs  Oza,  Mrs Dhami
Mrs  Shah, Mrs Raghwani,  Mrs Siddiq, Mrs  Utting, Mrs Tudor, Mrs Druba
Mrs Jiwani, Mrs  Surani,  Mrs Subramanian, Mrs Hall 

………………………………………………………………………………………………………………………..

Learning Mentor: Miss Gayle

LibrarianMrs Janssens

PPA PE: BeActive Sports and Clubs 

EAL: Mrs Nawab

 

Subject Teachers

French Teacher: Mme Guy
Music Teacher: Mr D’Souza 
PPA Cover:   

Teachers on Maternity Leave

Mrs Frost 

………………………………………………………………………………………………………………………..

Breakfast & After School Club

Breakfast Club Manager:
Mrs Gallagher-Jones

After School Club Manager:
Mrs Gurrey

Club Assistants:
Mrs Maru
Mrs Peristiane

………………………………………………………………………………………………………………………..

Administrative Team

Admissions and Attendance Administrator:
Mrs Campbell

Data and Assessment Administrator:
Mrs Thakrar

Finance and  HR Admin Assistant
Mrs Vaja

Welfare and Admin Assistants
Mrs Atmani
Mrs Gallagher-Jones

PA to the Headteacher
Mrs Mistry

Reception and Admin Assistants

Mrs Bejinaru

Mrs Thompson

Premises

Site Manager: Mr Whitehead
Caretaker: Ms Hare

Housekeeper : Mrs  Costa Abreu

ICT Network Manager

Mr  Halai